ALL HAIL THE QUEEN

Bahamadia, královna ženského rapu 90.let, vystoupí na letošním festivalu Hip Hop Kemp spolu s naší kapelou Champion Sound a hned na to společně vyrazíme na evropskou tour.
Jedná se pro nás už o čvrtou příležitost doprovodit někoho ze zlaté éry amerického rapu po evropě. Po tour s Diamondem D, Black Moon a Smif N Wessun se tentokrát zanoříme do beatů od DJe Premiera, The Roots, Da Beatminerz nebo právě zmíněného Roniho Size. Malou ochutnávkou této spolupráce může být i naše nové video ze série Champion Sound Session z ruky a oka skvělé kameramanky jménem Veronika Donutkova aka @deravabuchta.

Bahamadia si vybudovala svoji pověst v pozdních devadesátkách jako chráněnkyně Gurua, rappera slavných Gang Starr. Má na kontě tři studiová alba. Její debut Kollage (1996) následovalo EP BB Queen (2001) a pak další dlouhohrající deska Good Rap Music (2014). Svojí širokou základnu fanoušků si ale získala především díky svým smooth-flow rapům napříč hudebnímy žánry. Její hostovačky se objevují na deskách různých elektronických a acid jazzových umělců své doby. Tuhle rodačku z Filadelfie můžete slyšet na nahrávkách The Roots, Sweetback – doprovodné kapely zpěvačky Sade nebo neo-soulového Maxwella. Byla první rapperkou, která naložila do drum’n’bassoveho beatu a to pro nikoho menšího než Roniho Size, má svoje sloky i na deskách kapel Morcheeba, The Herbaliser, The Brand New Heavies nebo rapových Slum Village, Guru’s Jazzmatazz a Taliba Kweliho.

Bahamadia – Legacy Tour II

25.8. Hradec Králové (Czech Republic) Hip Hop Kemp festival
31.8. Gent (Belgium) Democrazy
1.9. Magdeburg (Germany) Hallenhausen

2.9. Stockholm (Sweden) Fasching
4.9. Cologne (Germany) CBE
5.9. Linz (Austria) Kapu
6.9. Basel (Switzerland) Parterre
7.9. Biel (Switzerland) La Coupole